Przejdź do treści
MATERIAŁY LERYMOND

NASZE MATERIAŁY, GATUNKI DREWNA


W Lerymond wytwarzamy produkty z najwyższą jakością, jednocześnie dbając o przywiązanie do natury. Wprowadzamy na rynek modowe dodatki wykonane z siedmiu różnych gatunków drewna. Gatunki te pochodzą z wielu różnych miejsc na świecie i każdy z nich ma wyjątkowy charakter. Dzięki temu każdy nasz produkt ma niepowtarzalny styl.

LERYMOND – DREWNIANA MANUFAKTURA

DLACZEGO DREWNO?

NATURALNE

Drewno to naturalny materiał – całkowicie biodegradowalny. Wszystkie materiały stosowane w Lerymond są w 100% naturalne

NIEPOWTARZALNE

Każdy kawałek drewna, nawet z tego samego gatunku jest zupełnie inny. To bogactwo cienie, konturów, wzorów – niespotykane w żadnym innym materiale

WIELOBARWNE

W drewnie można zobaczyć wiele kolorów i odcieni – to one nadają głębi i elegancji temu materiałowi

INNOWACYJNE

Drewno jako materiał na nowo odkrywany jest w świecie mody – wychodzimy temu trendowi na przeciw tworząc wyjątkowe produkty

GATUNKI DREWNA

W Lerymond wykorzystujemy aż 7 różnych gatunków drewna. Pochodzą one z całego świata. Każdy ma unikalny wzór, barwę i właściwości.

ELEGANCKIE, WYRAFINOWANE

Drewno padouk (sandalin)

Drewno padouk jest pozyskiwane z czerwonych drzew sandalinu (łac. Pterocarpus), które występują w afrykańskich lasach deszczowych, głownie w Kongo i Zairze. Drzewa tego gatunku osiągają z reguły rozmiary pomiędzy 15 a 30 metrów wysokości. Pnie o średnicy od 0,6 do 1,2 metra mają zazwyczaj prosty cylindryczny kształt.

Padouk już od pierwszej chwili przyciąga uwagę swoją wyjątkową czerwoną barwą, ale także niezwykle miłym migdałowym zapachem. To egzotyczne drewno jest cenione zarówno za swój wygląd jak i za swoje właściwości.  Jest drewnem niezwykle twardym i trwałym. Jego rysunek jest zbliżony do mahoniu.

gatunki drewna, Drewniane muchy; drewniane torebki; spinki do mankietów; lerymond, drewno padouk,
drewniana muszka
WIELOBARWNY, ATRAKCYJNY

Orzech amerykański (orzech czarny)

Orzech amerykański to drewno z Ameryki Północnej. Kora drzewa jest mocno porowata i bardzo ciemna. Z tego powodu orzech amerykański nazwyany jest orzechem czarnym.

Drewno orzecha amerykańskiego ma charakterystyczne, szlachetne czekoladowe zabarwienie z ciemnymi żyłkami. Usłojenie wyraźne o bardzo dużych walorach dekoracyjnych. Ma wyraźne, niezwykle zdobne usłojenie.

Orzech amerykański zwany jest także twardzielem lub wojownikiem – jego drewno było wykorzystywane do produkcji do elementów różnego rodzaju broni, w tym broni maszynowej.

WYKWINTNE, STYLOWE

Drewno merbau

Drewno merbau pozyskiwane jest z drzew z rodzaju Intsia. Występują one w klimacie równikowym, wilgotnym, przede wszystkim w lasach
tropikalnych Oceanii i południowo-wschodniej Azji.

Cechą charakterystyczną drewna merbau jest to, że niektóre z
naczyń wypełnione są żółtym, połyskującym pyłem. Drewno merbau ma swój niezwykły, wyraźny i bardzo stylowy rysunek.

Drewniane muchy; drewniane torebki; spinki do mankietów; lerymond, drewno padouk,
Drewniane muchy; drewniane torebki; spinki do mankietów; DREWNO ZEBRANO lerymond
WYRAZISTE, PRZYKUWAJĄCE UWAGĘ

Drewno zebrano

Drewno zebrano lub zingana pozyskiwane jest z afrykańskich drzew z
rodziny gatunku microberlinia brazzavillensis.

Drewno jest ciężkie, ale niezwykle trwałe i odporne na warunki zewnętrzne ze względu na dużą zawartość naturalnych żywic. Ma charakterystyczny rysunek. Ze względu na swoje właściwości techniczne jest stosowane w lutnictwie.

SUBTELNE, WYRAFINOWANE

Drewno wenge

Drewno wenge pozyskuje się z drzewa z gatunku Millettia laurentii. Drzewo to może osiągać rozmiary 20m wysokości i średnicy 1m. Występuje naturalnie w zachodniej części Afryki Środkowej.

Rysunek drzewa przedstawia naprzemiennie barwy ciemne i jasne, tworzy
wzory pobudzające wyobraźnię. Wenge ma ciemno-brązowy odcień i jest cenionym materiałem

mucha Papilio wenge LERYMOND
drewniana mucha morpho czarny dab spinki do mankietów zestaw LERYMOND
EKSKLUZYWNY, NIEZWYKŁY

CZARNY DĄB

Czarny dąb to nie gatunek drzewa, a rodzaj drewna pozyskiwanego z różnych gatunków dębu. Drewno to jest niezwykle cenne – powstaje przez setki lat, zakopane pod ziemią. Aby drewno przetrwało i ściemniało potrzebny jest czas ale specjalne warunki glebowe.

Jego szlachetna ciemna barwa i subtelny rysunek w połączeniu z wprawną ręką rzeźbiarza może dać niezwykłe efekty.

JASNE, NIETUZINKOWE

Drewno cisu

Cis to drzewo wolnorosnące i długowieczne. Jest niskie, występuje także jako krzew. Jest drewnem trwałym, twardym, ciężkim, ale łatwym w obróbce. Drewno cisa nie zawiera żywicy.

Starsze drzewa dają drewno o bardzo pięknym rysunku o barwie pomarańczowo-żółtej ciemniejszymi żyłkami. Drewno bardzo dekoracyjne, przez co ma unikatową wartość

drewniana mucha cis  papilio