Przejdź do treści

Drewniane muchy inspirowane motylami

Produkty Lerymond są tworzone w ścisłym połączeniu z naturą. Natura nas inspiruje i zaciekawia na każdym kroku. Muchy męskie ze względu na swój charakterystyczny kształt nazywane są motylami. Motyle to najbardziej kolorowe istoty. Bogate barwy i wzory – takie same można ujrzeć także w drewnie. Dlatego nazwy poszczególnych modeli much drewnianych są nawiązaniem do nazw motyli żyjących w różnych miejscach na świecie.

Drewniane muchy Morpho

Motyle należące do rodzaju Morpho wystepuje na terenie Ameryki Środkowej i Południowej. Ich ubarwienie jest bardzo ciekawe. Górna część skrzydeł tworzy gradient od koloru jaskrawo niebieskiego po czerń. Pod spodem można zobaczyć barwy ciepłe, w szczególności brązy i czernie. Wzory, które można dostrzec na ich skrzydłach są miękkie i płynne, ale nadal wyraziste.

Takie są także muchy z modelu Morpho. Krój, chociaż pozostaje nadal stonowany, wyróżnia się wyraźnymi żłobieniami. Taki wygląd pozwala wydobyć wiele barw i odcieni drewna, jednocześnie zachowując płynność barw. Drewniane muchy Morpho łączą i dopełniają w sobie styl, elegancję i subtelność oraz nowoczesnośc.

brown and white butterfly on pink flower
drewniane muchy - morpho

Drewniane muchy Parthenos

Motyle należące do rodzaju Parthenos zamieszkują tereny południowej Azji. Szczególnie warto przyjrzeć się najpopularniejszemu gatunkowi – Parthenos sylvia. Motyl ten jest bardzo szybki i ma charakterystyczny tor lotu – z tego powodu nazywany jest motylem błyskawicą (ang. the clipper). Jego wzory i ubarwienie są delikatne i subtelne. Zaokrąglone skrzydła podkreślają wyrafinowanie.

Muchy z modelu Parthenos są niezwykle subtelne i eleganckie. Delikatne, niewielkie szlify i żłobienia podkreślają styl i uwydatniają naturalne barwy drewna.

drewniane muchy inspirowane motylami
drewniana mucha parthenos Lerymond

Drewniane muchy Papilio

Papilio to rodzaj motyli, które występują na całym świecie w różnych strefach klimatycznych. W Europie znany jest przede wszystkim gatunek Papilio machaon, który żyje także w Polsce. Znany jest pod nazwą paź królowej. Skrzydła są żółte, z czarnymi i niebieskimi wzorami.

Wyraziste i rzucające się w oczy ubarwienie zainspirowało nas do stworzenia muchy Papilio. Muszka z wyraźnymi żłobieniami i o charakterystycznym kształcie będzie ciekawym i nietuzinkowym dodatkiem. W zależności od gatunku drewna, z którego zostało wykonane może pasować do wielu stylizacji.

drewniane muchy inspirowane motylem papilio
drewniana mucha papilio - Zebrano polskiej marki Lerymond
drewniana mucha papilio